Murata Electronics North America LQW15AN8N7J00D
LQW15AN8N7J00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN8N7J00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 540MA 140 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN8N7J00D.pdf
Availability of LQW15AN8N7J00D
QUANTITY
LQW15AN8N7J00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN8N7J00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN8N7J00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.7nH
Tolerance±5%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN8N7J00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN8N7J00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN8N7J00D Details Description
Related parts for LQW15AN8N7J00D
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST 12V 2A 8DIP datasheet.pdf
POT 10K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 11POS datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 12-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
ANT TWO-WAY VHF 150-160MHZ SMV datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
47UF 63V 10X18MM 125C 4000H datasheet.pdf