Murata Electronics North America LQW15AN9N6J80D
LQW15AN9N6J80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN9N6J80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9.6NH 1.4A 81 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN9N6J80D.pdf
Availability of LQW15AN9N6J80D
QUANTITY
LQW15AN9N6J80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN9N6J80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN9N6J80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance9.6nH
Tolerance±5%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)81 mOhm Max
Q @ Freq33 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN9N6J80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN9N6J80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN9N6J80D Details Description
Related parts for LQW15AN9N6J80D
RES SMD 165 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 125 VT 06CKT datasheet.pdf
MOD WI-I.MX51 256MB FLASH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A TO-220 datasheet.pdf