Murata Electronics North America LQW1608A12NJ00T1M00-03
LQW1608A12NJ00T1M00-03 picture photo
Mfg. Part Number
LQW1608A12NJ00T1M00-03
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW1608A12NJ00T1M00-03.pdf
Availability of LQW1608A12NJ00T1M00-03
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW1608A12NJ00T1M00-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW1608A12NJ00T1M00-03
Internal Part NumberEIS-LQW1608A12NJ00T1M00-03
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW1608A12NJ00T1M00-03 today.
SeriesLQW1608A12NJ0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW1608A12NJ00T1M00-03
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQW1608A12NJ00T1M00-03 Details Description
Related parts for LQW1608A12NJ00T1M00-03
LED 7-SEG SGL CA RED RHDP .3" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.87 OHM 1% 10W datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
LP 7.50/90/8 OG datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.5A TO-3 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf