Murata Electronics North America LQW18AN11NJ00D
LQW18AN11NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN11NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 11NH 650MA 110 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN11NJ00D.pdf
Availability of LQW18AN11NJ00D
QUANTITY
LQW18AN11NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN11NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN11NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance11nH
Tolerance±5%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN11NJ00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN11NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN11NJ00D Details Description
Related parts for LQW18AN11NJ00D
LED YELLOW RECTANG .350" HI ASSY datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 548-BGA datasheet.pdf
FOOT SNAP-ON TS32 TS35 ORANGE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 8A TO-247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 5W DO214AA datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 5M datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
+15V, I2C Compatible Digital Potentiometers IC datasheet.pdf