Murata Electronics North America LQW18AN18NJ00J
LQW18AN18NJ00J picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN18NJ00J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW18AN18NJ00J.pdf
Availability of LQW18AN18NJ00J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW18AN18NJ00J Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN18NJ00J
Internal Part NumberEIS-LQW18AN18NJ00J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW18AN18NJ00J today.
SeriesLQW18AN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW18AN18NJ00J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW18AN, LQW18AN18NJ00J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN18NJ00J Details Description
Related parts for LQW18AN18NJ00J
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE 4A 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN +/-15V datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 25.59"L X 25.59"W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf