Murata Electronics North America LQW18AN22NG80D
LQW18AN22NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN22NG80D
Brief Description
FIXED IND 22NH 1.3A 86 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN22NG80D.pdf
Availability of LQW18AN22NG80D
QUANTITY
LQW18AN22NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN22NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN22NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating1.3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)86 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.45GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN22NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN22NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN22NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN22NG80D
IC VIDEO MULTIPLEXER 2X1 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.52A 98 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 51K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf
RES SMD 53 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf