Murata Electronics North America LQW18AN30NG80D
LQW18AN30NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN30NG80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 30NH 1.1A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN30NG80D.pdf
Availability of LQW18AN30NG80D
QUANTITY
LQW18AN30NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN30NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN30NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance30nH
Tolerance±2%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.88GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN30NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN30NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN30NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN30NG80D
CONN HEADER 76PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
COPPER LUG 1/4" HOLE 1 AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
HDMI OVER CAT5 CAT6 EXTENDER KIT datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD datasheet.pdf
IC REG BCK MULTIPLE 1A QD 28WQFN datasheet.pdf