Murata Electronics North America LQW18AN31NG80D
LQW18AN31NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN31NG80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 31NH 1.1A 110 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN31NG80D.pdf
Availability of LQW18AN31NG80D
QUANTITY
LQW18AN31NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN31NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN31NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance31nH
Tolerance±2%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.15GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN31NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN31NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN31NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN31NG80D
IC REG LDO ADJ 7A TO220AB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 300A AC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 4.2MM DUAL TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 15MA MINIMELF datasheet.pdf
CONN LEAD ASSY DBL END 16AWG 81" datasheet.pdf
CONN CAGE ASSY 84POS FEMALE R/A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
FASTON TAB HSG datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf