Murata Electronics North America LQW18AN33NG80D
LQW18AN33NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN33NG80D
Brief Description
FIXED IND 33NH 1.1A 110 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN33NG80D.pdf
Availability of LQW18AN33NG80D
QUANTITY
LQW18AN33NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN33NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN33NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33nH
Tolerance±2%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.15GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN33NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN33NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN33NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN33NG80D
CONN D-SUB PLUG 44POS W/O CONT datasheet.pdf
CONN CAP FOR SIZE 28 RECEPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY SOCKET PC MNT G2R-1-S datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT GOLD .100 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 787K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf