Murata Electronics North America LQW18AN39NG00D
LQW18AN39NG00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN39NG00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39NH 400MA 260 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN39NG00D.pdf
Availability of LQW18AN39NG00D
QUANTITY
LQW18AN39NG00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN39NG00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN39NG00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN39NG00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN39NG00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN39NG00D Details Description
Related parts for LQW18AN39NG00D
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CBL 8POS M12 R/A PLUG-WIRE 3M datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONN ADAPTER 2P-2P F/M-F/M datasheet.pdf
HAN 10A KUNPCPCOFF-ABDECKKAPPE datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 66MHZ 8CASON datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
BUSS FUSEBLOCK datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 10 V datasheet.pdf