Murata Electronics North America LQW18AN39NJ80D
LQW18AN39NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN39NJ80D
Brief Description
FIXED IND 39NH 1A 160 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN39NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN39NJ80D
QUANTITY
LQW18AN39NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN39NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN39NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance39nH
Tolerance±5%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.28GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN39NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN39NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN39NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN39NJ80D
IC DAC NANO 12BIT DUAL 10-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SWAB CHAMOIS DOUBLE ENDED 15PCS datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 190V 0.95A SC70-6 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 WHT 150' datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf