Murata Electronics North America LQW18AN43NJ00D
LQW18AN43NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN43NJ00D
Brief Description
FIXED IND 43NH 380MA 290 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN43NJ00D.pdf
Availability of LQW18AN43NJ00D
QUANTITY
LQW18AN43NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN43NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN43NJ00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance43nH
Tolerance±5%
Current Rating380mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)290 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN43NJ00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN43NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN43NJ00D Details Description
Related parts for LQW18AN43NJ00D
CONV DC-DC 10W 24VIN 12VOUT SGL datasheet.pdf
IC PIN DRIVER 40MHZ 3ST 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN 3X4 SEALED datasheet.pdf
IC MCU ARM ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
KE/POK5 HORIZONTAL EARTH BAR datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2.54MM datasheet.pdf
Non-Isolated 15A SIP/SMT DC/DC Converters datasheet.pdf