Murata Electronics North America LQW18AN4N7C80D
LQW18AN4N7C80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN4N7C80D
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 1.5A 54 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN4N7C80D.pdf
Availability of LQW18AN4N7C80D
QUANTITY
LQW18AN4N7C80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN4N7C80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN4N7C80D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance4.7nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)54 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN4N7C80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN4N7C80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN4N7C80D Details Description
Related parts for LQW18AN4N7C80D
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OCTAL FET BUS SW 20-TVSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE KIT FOR KVM PS/2 6' datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 28V 12.5A datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf