Vishay/Dale TNPU120613K7BZEN00
TNPU120613K7BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120613K7BZEN00
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120613K7BZEN00.pdf
Availability of TNPU120613K7BZEN00
QUANTITY
TNPU120613K7BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120613K7BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120613K7BZEN00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPU Thin Film Chip Resistor
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120613K7BZEN00
Related LinksTNPU12061, TNPU120613K7BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120613K7BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120613K7BZEN00
CAP TANT 1UF 10V 10% 0603 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
BEAD FERRITE ARRAY 1000 OHM 2010 datasheet.pdf
MODULE INTERFACE 1CT:2.4CT SMD datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS .250A datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16MSOP datasheet.pdf
MBB IPC/JEDEC 4MIL 12X20" 100/PK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
MOD EDM COMPACT TYPE2 I.MX6 DUAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W datasheet.pdf