Murata Electronics North America LQW18AN4N9C80D
LQW18AN4N9C80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN4N9C80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 4.9NH 1.2A 81 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN4N9C80D.pdf
Availability of LQW18AN4N9C80D
QUANTITY
LQW18AN4N9C80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN4N9C80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN4N9C80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance4.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)81 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7.3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN4N9C80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN4N9C80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN4N9C80D Details Description
Related parts for LQW18AN4N9C80D
CONN EDGECARD 50POS .100 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 10MM datasheet.pdf