Maxim Integrated MAX6334UR23D3+T
MAX6334UR23D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6334UR23D3+T
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 2.30V SOT23-3
Datasheet Download
MAX6334UR23D3+T.pdf
Availability of MAX6334UR23D3+T
QUANTITY
MAX6334UR23D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6334UR23D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6334UR23D3+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold2.3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6334UR23D3+T
Related LinksMAX6334, MAX6334UR23D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6334UR23D3+T Details Description
Related parts for MAX6334UR23D3+T
CAP CER 2200PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf