Murata Electronics North America LQW18AN91NG80D
LQW18AN91NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN91NG80D
Brief Description
FIXED IND 91NH 520MA 540 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN91NG80D.pdf
Availability of LQW18AN91NG80D
QUANTITY
LQW18AN91NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN91NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN91NG80D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance91nH
Tolerance±2%
Current Rating520mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)540 mOhm Max
Q @ Freq33 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant1.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN91NG80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN91NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN91NG80D Details Description
Related parts for LQW18AN91NG80D
IDC CABLE - MKS60K/MC60G/MCF60K datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC SMBJ datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OPAMP LOW POWER SOT23-6 datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.24" BLCK/WHT datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/90A DC datasheet.pdf