Murata Electronics North America LQW18AN9N1C00D
LQW18AN9N1C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN9N1C00D
Brief Description
FIXED IND 9.1NH 650MA 110 MOHM
Datasheet Download
LQW18AN9N1C00D.pdf
Availability of LQW18AN9N1C00D
QUANTITY
LQW18AN9N1C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN9N1C00D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN9N1C00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18AN_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance9.1nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN9N1C00D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN9N1C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN9N1C00D Details Description
Related parts for LQW18AN9N1C00D
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf
PMR40 PANEL CONN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf