Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF620J-F
MCM01-010EF620J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-010EF620J-F
Brief Description
CAP MICA 62PF 5% 1KV SMD
Datasheet Download
MCM01-010EF620J-F.pdf
Availability of MCM01-010EF620J-F
QUANTITY
MCM01-010EF620J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-010EF620J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-010EF620J-F
PackagingBulk
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-010EF620J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-010EF620J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-010EF620J-F Details Description
Related parts for MCM01-010EF620J-F
DIODE ZENER 4.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 180 POS VERT 30AU PCB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf