Murata Electronics North America LQW18ANR25J80D
LQW18ANR25J80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18ANR25J80D
Brief Description
FIXED IND 250NH 250MA 2.28 OHM
Datasheet Download
LQW18ANR25J80D.pdf
Availability of LQW18ANR25J80D
QUANTITY
LQW18ANR25J80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18ANR25J80D
Internal Part NumberEIS-LQW18ANR25J80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance250nH
Tolerance±5%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.28 Ohm Max
Q @ Freq24 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.33GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18ANR25J80D
Related LinksLQW18AN, LQW18ANR25J80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18ANR25J80D Details Description
Related parts for LQW18ANR25J80D
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 18A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 datasheet.pdf
MOD INSERT 3PORT GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
LABEL INVNTRY CNTRL 0.59" DIA datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf