Murata Electronics North America LQW2BAS91NG00L
LQW2BAS91NG00L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BAS91NG00L
Brief Description
FIXED IND 91NH 400MA 480 MOHM
Datasheet Download
LQW2BAS91NG00L.pdf
Availability of LQW2BAS91NG00L
QUANTITY
LQW2BAS91NG00L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BAS91NG00L
Internal Part NumberEIS-LQW2BAS91NG00L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW2BA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance91nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)480 mOhm Max
Q @ Freq65 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant1.33GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.52mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW2BAS91NG00L
Related LinksLQW2BAS, LQW2BAS91NG00L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BAS91NG00L Details Description
Related parts for LQW2BAS91NG00L
IC DRIVER DUAL TRPL DMOS 20SSO datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
IC FPGA 124 I/O 208 PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
VHDM BP 8R 10C OPEN L-SERIES datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 61POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf