Murata Electronics North America LQW2BHN47NG03L
LQW2BHN47NG03L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BHN47NG03L
Brief Description
FIXED IND 47NH 450MA 230 MOHM
Datasheet Download
LQW2BHN47NG03L.pdf
Availability of LQW2BHN47NG03L
QUANTITY
LQW2BHN47NG03L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BHN47NG03L
Internal Part NumberEIS-LQW2BHN47NG03L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW2BHN_03
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance47nH
Tolerance±2%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant1.6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.070" (1.78mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW2BHN47NG03L
Related LinksLQW2BHN, LQW2BHN47NG03L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BHN47NG03L Details Description
Related parts for LQW2BHN47NG03L
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 3KVDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 0.3A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CABLE FLEX FOR CY3250 datasheet.pdf
RES 4.70 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 5V OUT SIP VERT datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 16pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf