Murata Electronics North America LQW2BHN6N8D13L
LQW2BHN6N8D13L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BHN6N8D13L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 1.4A 20 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW2BHN6N8D13L.pdf
Availability of LQW2BHN6N8D13L
QUANTITY
LQW2BHN6N8D13L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BHN6N8D13L
Internal Part NumberEIS-LQW2BHN6N8D13L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW2BH_13
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance6.8nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.070" (1.78mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW2BHN6N8D13L
Related LinksLQW2BHN, LQW2BHN6N8D13L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BHN6N8D13L Details Description
Related parts for LQW2BHN6N8D13L
OSC XO 32.768MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.50V SC70-4 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
CONN PLUG FREE/HANG 3POS SIZE 4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HEADER 30PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SRT datasheet.pdf
Full Accurate 14/16 Bit Vout nanoDac Buffered, 3V/5V, Sot 23 IC datasheet.pdf