Murata Electronics North America LQW2BHN8N6D11L
LQW2BHN8N6D11L picture photo
Mfg. Part Number
LQW2BHN8N6D11L
Datasheet Download
LQW2BHN8N6D11L.pdf
Availability of LQW2BHN8N6D11L
QUANTITY
LQW2BHN8N6D11L Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW2BHN8N6D11L
Internal Part NumberEIS-LQW2BHN8N6D11L
Delivery TimeIn stock, ship LQW2BHN8N6D11L today.
SeriesLQW2BHN8
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW2BHN8N6D11L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW2BHN, LQW2BHN8N6D11L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW2BHN8N6D11L Details Description
Related parts for LQW2BHN8N6D11L
RES ARRAY 4 RES 3K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3.2MM ID 50MM L datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf