OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LR T67D-T2V2-1-1-Z
LR T67D-T2V2-1-1-Z picture photo
Mfg. Part Number
LR T67D-T2V2-1-1-Z
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - Color
Brief Description
TOPLED RED
Datasheet Download
LR T67D-T2V2-1-1-Z.pdf
Availability of LR T67D-T2V2-1-1-Z
QUANTITY
LR T67D-T2V2-1-1-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LR T67D-T2V2-1-1-Z
Internal Part NumberEIS-LR T67D-T2V2-1-1-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - Color
SeriesTOPLED
PackagingTape & Reel (TR)
ColorRed
Wavelength625nm
Flux @ 25°C, Current - Test-
Current - Test20mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.2V
Current - Max30mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, J-Lead
Lumens/Watt @ Current - Test-
Flux @ 85°C, Current - Test-
Thermal Resistance of Package235°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LR T67D-T2V2-1-1-Z
Related LinksLR T67D-T, LR T67D-T2V2-1-1-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LR T67D-T2V2-1-1-Z Details Description
Related parts for LR T67D-T2V2-1-1-Z
RES SMD 634 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.25VWM 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 160A 690V DIN 000 AR UC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LGA datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR RJ45 JACKS datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf