OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z picture photo
Mfg. Part Number
LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED GREEN/RED CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z.pdf
Availability of LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
Internal Part NumberEIS-LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Oct/2006
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorGreen, Red
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating11.25mcd Green, 11.25mcd Red
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2V Green, 2V Red
Current - Test10mA Green, 10mA Red
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant570nm Green, 628nm Red
Wavelength - Peak572nm Green, 635nm Red
Features-
Package / Case4-PLCC
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z Details Description
Related parts for LSG T677-JL-1-0+JL-1-0-10-R18-Z
CONN FFC VERT 16POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BARRIER BLK MARKER STRIP 14POS datasheet.pdf
T2008-11, 1 N/C + 1 N/O datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 25C P /33 10CR 18" datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf