Vishay/Dale RNC50J9311BRBSL
RNC50J9311BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9311BRBSL
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9311BRBSL.pdf
Availability of RNC50J9311BRBSL
QUANTITY
RNC50J9311BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9311BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J9311BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9311BRBSL
Related LinksRNC50J9, RNC50J9311BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9311BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J9311BRBSL
RES ARRAY 2 RES ZERO OHM 0606 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 18V 1A SOT363 datasheet.pdf
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS8952 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 9A RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15C S 3" WHT JACKS NI datasheet.pdf