OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LT T67S-N2R2-25-Z
LT T67S-N2R2-25-Z picture photo
Mfg. Part Number
LT T67S-N2R2-25-Z
Brief Description
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD
Datasheet Download
LT T67S-N2R2-25-Z.pdf
Availability of LT T67S-N2R2-25-Z
QUANTITY
LT T67S-N2R2-25-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LT T67S-N2R2-25-Z
Internal Part NumberEIS-LT T67S-N2R2-25-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesTOPLED
PackagingTape & Reel (TR)
ColorGreen
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating107.75mcd
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.2V
Current - Test10mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant528nm
Wavelength - Peak523nm
Supplier Device Package2-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT T67S-N2R2-25-Z
Related LinksLT T67S-, LT T67S-N2R2-25-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LT T67S-N2R2-25-Z Details Description
Related parts for LT T67S-N2R2-25-Z
CONN HEADER PH SIDE 5POS 2MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC TX 240-930MHZ 1-20DB 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 816 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 4SIP datasheet.pdf