Linear LT1004CZ-2.5#TRPBF
LT1004CZ-2.5#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT1004CZ-2.5#TRPBF
Brief Description
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
Datasheet Download
LT1004CZ-2.5#TRPBF.pdf
Availability of LT1004CZ-2.5#TRPBF
QUANTITY
LT1004CZ-2.5#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1004CZ-2.5#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT1004CZ-2.5#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesVoltage Reference Basics
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output20mA
Tolerance±0.8%
Temperature Coefficient20ppm/°C Typical
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz120µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode20µA
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Supplier Device PackageTO-92-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1004CZ-2.5#TRPBF
Related LinksLT1004CZ-, LT1004CZ-2.5#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT1004CZ-2.5#TRPBF Details Description
Related parts for LT1004CZ-2.5#TRPBF
ROUND STANDOFF 6-32 CERAMIC 3/4" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 16QSOP datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 1.2-20UNF-2A 20MA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 230MA SOT-323 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf