Linear LT1999IMS8-50F#TRPBF
LT1999IMS8-50F#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT1999IMS8-50F#TRPBF
Datasheet Download
LT1999IMS8-50F#TRPBF.pdf
Availability of LT1999IMS8-50F#TRPBF
QUANTITY
LT1999IMS8-50F#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT1999IMS8-50F#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT1999IMS8-50F#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Output Type-
Slew Rate3 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth1.2MHz
Current - Input Bias137.5µA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply5.8mA
Current - Output / Channel40mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT1999IMS8-50F#TRPBF
Related LinksLT1999IMS8, LT1999IMS8-50F#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT1999IMS8-50F#TRPBF Details Description
Related parts for LT1999IMS8-50F#TRPBF
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
KIT EVAL ANTENNA 2.4GHZ SMA datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.796K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TL4019-3 110VAC PTR 2NC+1NO+1NO datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR 10KA 240V PARL datasheet.pdf
M803 5C 5#16 SKT RECP OM datasheet.pdf
33UF 25V 6,3X6,3X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf