Linear LT3015EDD-15#TRPBF
LT3015EDD-15#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT3015EDD-15#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO -15V 1.5A 8DFN
Datasheet Download
LT3015EDD-15#TRPBF.pdf
Availability of LT3015EDD-15#TRPBF
QUANTITY
LT3015EDD-15#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT3015EDD-15#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT3015EDD-15#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLT3015 1.5A Low Noise Negative LDO
Featured ProductLDO Linear Regulators
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyNegative Fixed
Voltage - Output-15V
Current - Output1.5A
Voltage - Dropout (Typical)0.31V @ 1.5A
Number of Regulators1
Voltage - InputDown to -30V
Current - Limit (Min)1.7A
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT3015EDD-15#TRPBF
Related LinksLT3015EDD, LT3015EDD-15#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT3015EDD-15#TRPBF Details Description
Related parts for LT3015EDD-15#TRPBF
IC ADC 16BIT 8CH 200KSPS 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 75 OHM 200MA 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 19.68MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
HD SLOTTED DUCT 1X2 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HDM W/FA SAPR115F170F LM CUTS datasheet.pdf
CAP FILM 1 UF 10% 1000VDC datasheet.pdf