| Internal Part Number | EIS-LT3048IDC-3.3#TRPBF | |
| Number of Outputs | 2 | |
| Frequency - Switching | 2.2MHz | |
| Voltage/Current - Output 1 | 4.4V, 300mA | |
| Voltage/Current - Output 2 | 3.3V, 45mA | |
| w/Sequencer | No | |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 4.8 V | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |