Panasonic Industrial Automation Sales LT4HW-DC24V
LT4HW-DC24V picture photo
Mfg. Part Number
LT4HW-DC24V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
DIGITAL TIMER - LT4H DIN48 IP66
Datasheet Download
LT4HW-DC24V.pdf
Availability of LT4HW-DC24V
QUANTITY
LT4HW-DC24V Order Process
Ship out your order
Specifications of LT4HW-DC24V
Internal Part NumberEIS-LT4HW-DC24V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsHow to Read Date Codes
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesLT4H-W
Relay TypeIntegrated
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitSPDT (1 Form C)
Delay Time0.01 Sec ~ 9999 Hrs
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage5A @ 250VAC
Voltage - Supply12 ~ 24VDC
Mounting TypeSocket
Termination Style11 Pin Socketable
Timing Adjustment MethodUp/Down Digit Keys
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT4HW-DC24V
Related LinksLT4HW, LT4HW-DC24V Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
LT4HW-DC24V Details Description
Related parts for LT4HW-DC24V
FIXED IND 68UH 7.7A 30 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 10.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SC70 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
LINE LIGHT,12, CYLINDRICAL LE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 11VC 8SOIC datasheet.pdf
MX150 ASSY 15 RCPT 1X2 CPA DKGY datasheet.pdf
HD-I SMPR090F120F BENCH K&G datasheet.pdf
10000UF 16V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf