Linear LT6350HDD#PBF
LT6350HDD#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6350HDD#PBF
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Special Purpose
Brief Description
IC DIFF CONVERT/ADC DRIVER 8-DFN
Datasheet Download
LT6350HDD#PBF.pdf
Availability of LT6350HDD#PBF
QUANTITY
LT6350HDD#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6350HDD#PBF
Internal Part NumberEIS-LT6350HDD#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package121
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Special Purpose
Series-
PackagingTube
TypeADC Driver
ApplicationsData Acquisition
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6350HDD#PBF
Related LinksLT6350, LT6350HDD#PBF Datasheet, Linear Distributor
LT6350HDD#PBF Details Description
Related parts for LT6350HDD#PBF
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 28PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
PATCHBAY 1 RACK JACK 90PIN CONN datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN,SKT,SLDR datasheet.pdf
PANEL FRONT 29.7X19X0.5" GREY datasheet.pdf
SUMIT-104, GBE, 2 PORT datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN THREADED 1POS datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 100GHZ 120KM datasheet.pdf
CAP CER 1600PF 8KV datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf