Linear LT6402IUD-12#TRPBF
LT6402IUD-12#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6402IUD-12#TRPBF
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OPAMP DIFF 300MHZ 16QFN
Datasheet Download
LT6402IUD-12#TRPBF.pdf
Availability of LT6402IUD-12#TRPBF
QUANTITY
LT6402IUD-12#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6402IUD-12#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT6402IUD-12#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits2
Output TypeDifferential
Slew Rate400 V/µs
Gain Bandwidth Product-
-3db Bandwidth300MHz
Current - Input Bias5µA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply30mA
Current - Output / Channel35mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)4 V ~ 5.5 V, ±2 V ~ 2.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN-EP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6402IUD-12#TRPBF
Related LinksLT6402IUD, LT6402IUD-12#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT6402IUD-12#TRPBF Details Description
Related parts for LT6402IUD-12#TRPBF
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 1.27MM 30POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC BUFF TRPL SCHMIT TRIG SM8 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
RES 16.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
SICMA PIN CONN 1.5 SHNT LG VER B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf