Vishay/Vitramon CDR01BX681BMZMAT
CDR01BX681BMZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX681BMZMAT
Brief Description
CAP CER 680PF 100V 20% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX681BMZMAT.pdf
Availability of CDR01BX681BMZMAT
QUANTITY
CDR01BX681BMZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX681BMZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX681BMZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX681BMZMAT
Related LinksCDR01BX6, CDR01BX681BMZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX681BMZMAT Details Description
Related parts for CDR01BX681BMZMAT
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf