Taiyo Yuden TLF24HBH1031R0K1
TLF24HBH1031R0K1 picture photo
Mfg. Part Number
TLF24HBH1031R0K1
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE COIL 10MH BOX
Datasheet Download
TLF24HBH1031R0K1.pdf
Availability of TLF24HBH1031R0K1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLF24HBH1031R0K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TLF24HBH1031R0K1
Internal Part NumberEIS-TLF24HBH1031R0K1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTLF24HB,BHyyyK1 25/Feb/2015
Standard Package500
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTLF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current1A
DC Resistance (DCR)345 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension25mm x 25mm
Height (Max)21mm
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLF24HBH1031R0K1
Related LinksTLF24HBH, TLF24HBH1031R0K1 Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TLF24HBH1031R0K1 Details Description
Related parts for TLF24HBH1031R0K1
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.9VWM 23.5VC 1.5KE datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT ORANGE CC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 390MA 750 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
T62-1 25.5X44X .16MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 0.3A 4XDFN datasheet.pdf