Linear LT6654AHS6-1.25#TRPBF
LT6654AHS6-1.25#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654AHS6-1.25#TRPBF
Brief Description
IC VREF SERIES 1.25V TSOT23-6
Datasheet Download
LT6654AHS6-1.25#TRPBF.pdf
Availability of LT6654AHS6-1.25#TRPBF
QUANTITY
LT6654AHS6-1.25#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654AHS6-1.25#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT6654AHS6-1.25#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeSeries
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.25V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.05%
Temperature Coefficient10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz0.8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input2.4 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6654AHS6-1.25#TRPBF
Related LinksLT6654AHS6, LT6654AHS6-1.25#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT6654AHS6-1.25#TRPBF Details Description
Related parts for LT6654AHS6-1.25#TRPBF
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 720MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 22VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DD22 POWER ENTRY MOD W/FLTR 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(5KV) PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SLATE 500' datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 4COL datasheet.pdf