Linear LT6654AHS6-2.5#TRPBF
LT6654AHS6-2.5#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654AHS6-2.5#TRPBF
Brief Description
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6
Datasheet Download
LT6654AHS6-2.5#TRPBF.pdf
Availability of LT6654AHS6-2.5#TRPBF
QUANTITY
LT6654AHS6-2.5#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654AHS6-2.5#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LT6654AHS6-2.5#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)2.5V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.05%
Temperature Coefficient10ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz1.5ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input3 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6654AHS6-2.5#TRPBF
Related LinksLT6654AHS6, LT6654AHS6-2.5#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LT6654AHS6-2.5#TRPBF Details Description
Related parts for LT6654AHS6-2.5#TRPBF
RES 75 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 34.1 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A 1212-8 datasheet.pdf