Linear LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF picture photo
Mfg. Part Number
LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
Brief Description
IC VREF SERIES 1.25V TSOT23-6
Datasheet Download
LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF.pdf
Availability of LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
QUANTITY
LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
Internal Part NumberEIS-LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.25V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output10mA
Tolerance±0.1%
Temperature Coefficient20ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz0.8ppmp-p
Noise - 10Hz to 10kHz2ppmrms
Voltage - Input2.4 V ~ 36 V
Current - Supply600µA
Current - Cathode-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-23-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
Related LinksLT6654BMPS6, LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF Datasheet, Linear Distributor
LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF Details Description
Related parts for LT6654BMPS6-1.25#TRMPBF
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IC MPU LV 2.40V 100MS SOT143-4 datasheet.pdf
CAP ARRAY 39PF 25V NP0 0508 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 129K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS STR FEMALE-OPEN 5 M datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1.15A 114 MOHM datasheet.pdf