Susumu RG3216V-1401-P-T1
RG3216V-1401-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1401-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1401-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1401-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1401-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1401-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1401-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1401-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1401-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1401-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1401-P-T1
THERMISTOR 1.9 OHM 30V PTC datasheet.pdf
SENS PROX M18 5MM DC3W-NC 5M datasheet.pdf
CONN EDGE CARD SMD 100 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 50POS datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 5POS W/B 2.0MM datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 2.475A 16CSP datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf