Linear LTC1530CS8-2.5#PBF
LTC1530CS8-2.5#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC1530CS8-2.5#PBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Brief Description
IC SW REG CNTRLR SYNC 2.5V 8SOIC
Datasheet Download
LTC1530CS8-2.5#PBF.pdf
Availability of LTC1530CS8-2.5#PBF
QUANTITY
LTC1530CS8-2.5#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC1530CS8-2.5#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC1530CS8-2.5#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Special Purpose
Series-
PackagingTube
ApplicationsController, Intel Pentium® II, AMD-K6®-2
Voltage - Input3.75 V ~ 13.2 V
Number of Outputs1
Voltage - Output2.5V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC1530CS8-2.5#PBF
Related LinksLTC1530CS, LTC1530CS8-2.5#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC1530CS8-2.5#PBF Details Description
Related parts for LTC1530CS8-2.5#PBF
CAP ALUM 2200UF 450V SCREW datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 44.2 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
PRINTER RIBBON datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf