Linear LTC2145IUP-12#TRPBF
LTC2145IUP-12#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2145IUP-12#TRPBF
Brief Description
IC ADC DUAL 12BIT 125MSPS 64QFN
Datasheet Download
LTC2145IUP-12#TRPBF.pdf
Availability of LTC2145IUP-12#TRPBF
QUANTITY
LTC2145IUP-12#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2145IUP-12#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2145IUP-12#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed ADCs
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Bits12
Sampling Rate (Per Second)125M
Number of Inputs2
Input TypeDifferential
Data InterfaceLVDS - Parallel, Parallel
ConfigurationS/H-ADC
Ratio - S/H:ADC1:1
Number of A/D Converters2
ArchitecturePipelined
Reference TypeExternal, Internal
Voltage - Supply, Analog1.7 V ~ 1.9 V
Voltage - Supply, Digital1.7 V ~ 1.9 V
FeaturesSimultaneous Sampling
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package64-QFN (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2145IUP-12#TRPBF
Related LinksLTC2145IU, LTC2145IUP-12#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2145IUP-12#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2145IUP-12#TRPBF
RES SMD 23.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RECT BRIDGE 4A 1000V GBU datasheet.pdf
ANT GPS AVL DB 821-896MHZ 1.25" datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 90NS 68PGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 18V 160VA datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf