Linear LTC2328IMS-18#TRPBF
LTC2328IMS-18#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2328IMS-18#TRPBF
Brief Description
IC ADC 18BIT 1MSPS 16MSOP
Datasheet Download
LTC2328IMS-18#TRPBF.pdf
Availability of LTC2328IMS-18#TRPBF
QUANTITY
LTC2328IMS-18#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2328IMS-18#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2328IMS-18#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLTC2328-18 Family
General Purpose SAR ADCs
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Bits18
Sampling Rate (Per Second)1M
Number of Inputs1
Input TypePseudo-Differential
Data InterfaceSPI
ConfigurationS/H-ADC
ArchitectureSAR
Reference TypeExternal, Internal
Voltage - Supply, Analog5V
Voltage - Supply, Digital5V
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package16-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2328IMS-18#TRPBF
Related LinksLTC2328IM, LTC2328IMS-18#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2328IMS-18#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2328IMS-18#TRPBF
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER EFD 20X10X7 datasheet.pdf
12+12 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V CH 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 18MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf