Linear LTC2373IUH-16#PBF
LTC2373IUH-16#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2373IUH-16#PBF
Brief Description
IC ADC 16BIT SRL/SPI 32QFN
Datasheet Download
LTC2373IUH-16#PBF.pdf
Availability of LTC2373IUH-16#PBF
QUANTITY
LTC2373IUH-16#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2373IUH-16#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC2373IUH-16#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGeneral Purpose SAR ADCs
Standard Package73
Series-
PackagingTube
Number of Bits16
Sampling Rate (Per Second)1M
Number of Inputs8
Input TypeDifferential, Pseudo-Differential
Data InterfaceSPI
ConfigurationMUX-S/H-ADC
ArchitectureSAR
Reference TypeExternal, Internal
Voltage - Supply, Analog5V
Voltage - Supply, Digital5V
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case32-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-QFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2373IUH-16#PBF
Related LinksLTC2373I, LTC2373IUH-16#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2373IUH-16#PBF Details Description
Related parts for LTC2373IUH-16#PBF
DIESET HEXCRIMP RG58, 62, 59 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO-220 datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QD 2INP 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 30A AC/DC datasheet.pdf
CONN RCPT CAP 12POS VERT BLACK datasheet.pdf
TRANS PNP PREBIAS/NPN 0.3W MINI6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PAC-UNIV-SD37 CBL ASSY datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf