Linear LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
Brief Description
IC DAC 12BIT DL SPI I2C TSOT23-8
Datasheet Download
LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF.pdf
Availability of LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
QUANTITY
LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
Featured ProductVoltage Output DACs
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Settling Time4.9µs
Number of Bits12
Data InterfaceI²C
Number of Converters2
Voltage Supply SourceSingle Supply
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Supplier Device PackageTSOT-23-8
Number of Outputs and Type2 Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
Related LinksLTC2633AHTS, LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2633AHTS8-HI12#TRPBF
FUSE GLASS 1.75A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 4"X5YD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 28POS SKT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.126" BRASS 12MM datasheet.pdf
35W 2X 5V, 2X 12V DC datasheet.pdf
CABLE 24POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf