Linear LTC2634HUD-HMI10#PBF
LTC2634HUD-HMI10#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2634HUD-HMI10#PBF
Brief Description
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN
Datasheet Download
LTC2634HUD-HMI10#PBF.pdf
Availability of LTC2634HUD-HMI10#PBF
QUANTITY
LTC2634HUD-HMI10#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2634HUD-HMI10#PBF
Internal Part NumberEIS-LTC2634HUD-HMI10#PBF
Featured ProductVoltage Output DACs
Standard Package121
Series-
PackagingTube
Settling Time3.8µs
Number of Bits10
Data InterfaceMICROWIRE™, Serial, SPI™
Number of Converters4
Voltage Supply SourceSingle Supply
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-WFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package16-QFN-EP (3x3)
Number of Outputs and Type4 Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2634HUD-HMI10#PBF
Related LinksLTC2634HUD, LTC2634HUD-HMI10#PBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2634HUD-HMI10#PBF Details Description
Related parts for LTC2634HUD-HMI10#PBF
FAN AXIAL 92X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 64.7 MOHM TH datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 10MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN DIN R/2 MALE 48CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.47A 50 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf