Linear LTC2919IMS-2.5#TRPBF
LTC2919IMS-2.5#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC2919IMS-2.5#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC MONITOR PREC 2.5V 10-MSOP
Datasheet Download
LTC2919IMS-2.5#TRPBF.pdf
Availability of LTC2919IMS-2.5#TRPBF
QUANTITY
LTC2919IMS-2.5#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC2919IMS-2.5#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC2919IMS-2.5#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMulti-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored3
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold2.213V, Adj, Adj
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC2919IMS-2.5#TRPBF
Related LinksLTC2919IMS, LTC2919IMS-2.5#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC2919IMS-2.5#TRPBF Details Description
Related parts for LTC2919IMS-2.5#TRPBF
IC TRANSP D-LATCH TRI-ST 48-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 300MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 8SMD datasheet.pdf
FMBC INPUT FILTER 16A datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.013UF RADIAL datasheet.pdf