Linear LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
Brief Description
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 8MSOP
Datasheet Download
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF.pdf
Availability of LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
QUANTITY
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)2.7V
Voltage - Input (Max)17V
Voltage - Output (Min/Fixed)3.3V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output1A
Frequency - Switching2.25MHz
Synchronous RectifierYes
Operating Temperature-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package8-MSOP-EP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
Related LinksLTC3621HMS8, LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF Details Description
Related parts for LTC3621HMS8E-23.3#TRPBF
MOSFET RF N-CHAN 28V 33W NI-880 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-DFN datasheet.pdf
CC1111F32RSPRG3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RING/STEEL KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
RES 6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB TRANS CONN DUAL ROW datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
9POS M WATER RES R.A .370 datasheet.pdf