Linear LTC3807IFE#TRPBF
LTC3807IFE#TRPBF picture photo
Mfg. Part Number
LTC3807IFE#TRPBF
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Brief Description
IC REG CTRLR BUCK CM 20TSSOP
Datasheet Download
LTC3807IFE#TRPBF.pdf
Availability of LTC3807IFE#TRPBF
QUANTITY
LTC3807IFE#TRPBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LTC3807IFE#TRPBF
Internal Part NumberEIS-LTC3807IFE#TRPBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Controllers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Outputs1
Frequency - Max835kHz
Duty Cycle99%
Voltage - Supply4 V ~ 38 V
BuckYes
BoostNo
FlybackNo
InvertingNo
DoublerNo
DividerNo
CukNo
IsolatedNo
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package20-TSSOP-EP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LTC3807IFE#TRPBF
Related LinksLTC3807I, LTC3807IFE#TRPBF Datasheet, Linear Distributor
LTC3807IFE#TRPBF Details Description
Related parts for LTC3807IFE#TRPBF
IC DAC 8BIT DUAL 2-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
GROMMET EDGE SOLID NYLON NAT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.86A SOT-563 datasheet.pdf
IC DRIVER GATE HI/LO SIDE 8-SOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC CLOCK PCIE GEN3/2 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf